بازار استیل

استیل راددرباره استیل سهند

شرکت استیل سهندراد فعالیت خود را با عنوان گروه تراش استیل از سال 1370 در زمینه قطعات و اتصالات استنلس استیل آغاز نمود. عمده فعالیت این شرکت تهیه، تولید و توزیع انواع استیل با کاربردهای گوناگون در زمینه صنایع نفت و پتروشیمی،صنایع غذایی و دارویی، صنایع آرایشی و بهداشتی میباشد. اکنون پس از گذشت بیش از30سال فعالیت مستمر و کسب تجربه و بکارگیری تکنولوژی های مدرن در کنار خلاقیت مدیران، مهندسین و کارکنان خود توانسته به رشد قابل ملاحظه ای دست پیدا کند و رضایت و اعتماد مشتریان محترم را جلب نماید.

در این راستا و با توجه به تحولات اقتصادی از ابتدای قرن جدید و از سال 1401 فعالیت سابق خود را در قالب شرکت استیل سهند راد، ادامه خواهد داد. امید است بتوانیم با استفاده از رهنمون های شما مشتریان گرامی به همراه علوم و فنون روز دنیا و همچنین رعایت اصول مهم مشتری مداری پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشیم.

ادامه

سال تجربه

نوع محصول

مشتری راضی

درصد رضایت

انواع استنلس استیل

استنلس استیل آستنیتی

این نوع پرکاربردترین است و مقاومت در برابر خوردگی عالی دارد. این غیر مغناطیسی است و حاوی سطوح بالایی از کروم و نیکل است

استنلس استیل فریتی

این نوع نسبت به فولاد زنگ نزن آستنیتی دارای محتوای کربن بالاتر و کروم کمتری است. مغناطیسی است و مقاومت خوبی در برابر خوردگی و ترک خوردگی استرس ارائه می دهد.

استنلس استیل مارتنزیتی

این نوع به دلیل استحکام و سختی بالا معروف است. می توان آن را از طریق عملیات حرارتی سخت کرد و معمولاً در کاربردهایی که نیاز به دوام و مقاومت در برابر سایش دارند استفاده می شود.

استنلس استیل دوبلکس

این نوع دارای ریزساختار مخلوطی از آستنیت و فریت است که ترکیبی از مقاومت در برابر خوردگی خوب و استحکام بالا را ارائه می دهد.

گریدهای استنلس استیل

این تنها چند نمونه از انواع مختلف استنلس استیل موجود است که هر کدام خواص و کاربردهای منحصر به فرد خود را دارند.

استنلس استیل 316

این نوع استنلس استیل آستنیتی معمولی است که حاوی مولیبدن است که مقاومت در برابر خوردگی آن را به ویژه در محیط های کلرید افزایش می دهد. اغلب در کاربردهای دریایی و در صنایعی که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خشن رایج است استفاده می شود.

استنلس استیل 304

یکی دیگر از گریدهای استنلس استیل آستنیتی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، فولاد زنگ نزن 304 مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد و برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب است. اغلب در تجهیزات پردازش مواد غذایی، لوازم آشپزخانه و اجزای معماری استفاده می شود.

استنلس استیل 403

این نوع استنلس استیل فریتی مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد و اغلب در کاربردهایی که دماهای بالا دخیل هستند، مانند سیستم های اگزوز خودرو و مخازن آب گرم استفاده می شود.

استنلس استیل 410

استنلس استیل مارتنزیتی، استنلس استیل 410 مقاومت در برابر خوردگی و استحکام بالایی دارد. اغلب در کاربردهایی مانند کارد و چنگال، ابزار جراحی و دریچه ها استفاده می شود.

استنلس استیل 2205

استنلس استیل دوبلکس، استنلس استیل 2205 مقاومت در برابر خوردگی عالی و استحکام بالا را ارائه می دهد. معمولاً در صنایعی مانند نفت و گاز، فرآوری شیمیایی و محیط های دریایی استفاده می شود.

مقالات

کاربردهای استنلس استیل

کاربردهای استنلس استیل

استنلس استیل یک ماده همه کاره است که به دلیل دوام، مقاومت در برابر خوردگی و جذابیت زیبایی در طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود. برخی از کاربردهای رایج فولاد ضد زنگ را بررسی میکنیم

استنلس استیل

استنلس استیل

فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت در برابر خوردگی عالی، استحکام بالا و ظاهر جذاب، کاربردهای گسترده ای در بازارهای صنعتی و مصرفی دارد.

اما فولاد ضد زنگ چگونه از انبوهی از قراضه یا سنگ معدن تصفیه شده به شکل و کاربرد نهایی خود می رسد؟

اکثر فولادهای ضد زنگ قبل از شروع به پردازش، زندگی را به روشی مشابه شروع می کنند. این فرآوری – همراه با ترکیب دقیق آلیاژ فولاد – مشخصه های بسیاری آن را تعیین می کند.

بنابراین برای درک چگونگی تولید فولاد ضد زنگ، ابتدا باید به ترکیب آن بپردازیم.